Teklif Alın

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında teklif almak için formu doldurun.

  Ultraviyole Sistemler

  Ultraviyole sistemler ile dezenfeksiyon işlemi, suya herhangi bir kimyasal madde veya oksidant ilave edilmez. 254 nm dalga boyunda UV ışını vererek virüs, bakteri ve mikroorganizmaların DNA larını parçalama sonucu gerçekleşmektedir. Düşük Basınçlı lamba yardımı ile UV dalgaları üreten dezenfeksiyon sistemi; bakteri, virüs, küf, mantar, alg ve bunların yumurtalarını etkisiz hale getirir.

  Sonuç olarak suyun, kimyasal ve fiziksel yapısı bozulmadan, mikrobiyolojik açıdan sağlıklı şekilde arıtılmış su elde edilmektedir. Çevre ve insan sağlığına zararlı THM gibi yan ürünler oluşmaz.

  UV teknolojisi ile dezenfeksiyon, 254 nm dalgaboylu UV ışınları kullanılarak sağlanır. Bu ışınlar mikroorganizmalar ile temas ettiklerinde, DNA’larına ‘fotooksidasyon’ yoluyla hasar vermektedir DNA’sı tahrip olan canlının üreme dahil tüm hücre faaliyetleri durur ve hücre ölümü gerçekleşir. Dezenfekteli su UV ünitelerinde yoğun şekilde UV ışınlarına maruz kalmaktadır. Su içindeki mikroorganizmalar etkisiz hale gelmektedir.
  UV Üniteleri çevre dostudur ve kimyasal kullanmadan dezenfeksiyon sağlar ve bu sayede suyun kimyasal özelliğini değiştirmez. Dolayısıyla dezenfeksiyon süresi çok hızlıdır. Kimyasal maddeler ile dezenfeksiyonda gerekli uzun temas süresini belirleyen büyük temas tanklarına ihtiyaç yoktur.

  Bilgi Alın

  Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun.